Kategorie
Menu
Bestsellery

Regulamin

 

1. Sklep Internetowy "Safex" działający pod adresem safex.com.pl, prowadzony jest przez firmę:

 

PHU SAFEX
ul. Potasowa 6
81-154 Gdynia
NIP: 586-104-21-49

 

CENTRALA: +48 58 5858 699
handlowy: +48 58 5858 544
techniczny: +48 58 5858 676

 


2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet, telefonicznie lub osobiście w siedziebie naszego sklepu. W celu złożenia zamówienia należy podać przedmiot zamówienia oraz dane niezbędne do wysyłki. Po złożeniu zamówienia przez inernet do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość z adresem strony, pod którym znajdują się informacje o aktualnym stanie zamówienia.

3. Realizacja zamówienia rozpoczyna się, gdy tylko zostanie ono złożone, a do klienta zostanie przesłana wiadomość e-mail, o której mowa w punkcie 2.

 

4. Czas realizacji zamówienia jest różny w zależności od wybranej formy płatności, wysyłki oraz od stanu magazynowego zakupionych produktów.

 

5. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy może się różnić w zależności od wybranego sposobu wysyłki.

 

6. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy.

 

7. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.

 

8. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.

 

9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich w formie widocznych dla klienta kwot netto i brutto. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

10. Wszystkie zdjęcia produktów przedstawione w sklepie mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą nieznacznie różnić się od produktu oferowanego w sprzedaży.

 

11. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

- Przedpłata na konto;

- Gotówka;

- Pobranie.

 

12. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem usług firmy kurierskiej Siódemka lub DB Schenker. Możliwe do wyboru formy wysłki:

- Przesyłka kurierska;

- Odbiór osobisty - jest możliwy dopiero po otrzymaniu potwierdzenia możliwości odbioru produktu od naszego sklepu.

 

Przy większych zamówieniach koszty przesyłki ustalamy indywidualnie!

 

 

13. W momencie złożenia przez Kupującego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM, a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami). oraz w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.


 

14. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

 

15. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

 

16. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym "Safex", są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych. Aby polepszyć jakość naszych usług oraz uwiarygodnić wysoki poziom jaki stawiamy sobie za cel każdego dnia sklep Safex bierze udział w programie zaufane opinie Ceneo w związku z czym klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na  przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep PHU Safex oraz Grupa Allegro Sp. z o.o, danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie Safex.

 

17. Zwroty. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", oraz  zustawą z dnia 30 maja 2014 r klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki.  Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać na swój koszt razem z otrzymaną wraz z nim fakturą lub paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Należy mieć także na uwadze fakt, iż koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów m.in.: 1) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; 2) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

w przypadku chęci odstąpienia od umowy należy kliknąć , wypełnić i odesłać niniejszy formularz

 

18. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go na adres podany w punkcie pierwszym. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.

 

19. Gwarancje. Pewne towary dostępne w naszym sklepie objęte są gwarancją producenta. Informacji na jej temat udzielamy osobiście po konsultacji z Kupującm. Jeżeli zdarzy się, że po otrzymaniu towaru wykryjesz w nim jakieś wady techniczne, skontaktuj się z nami, a my określimy optymalny sposób załatwienia reklamacji.

 

20. Procedura reklamacji. W przypadku reklamacji, do reklamowanego towaru należy dołączyć kopię dowodu zakupu, a także szczegółowy opis przyczyny reklamacji. Kiedy reklamacja zostanie uznana za zasadną, produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy. Jeśli wymiana towaru na fabrycznie nowy będzie niemożliwa (np. ze względu na brak produktu w aktualnej ofercie) zwrócimy Państwo pieniądze lub zaproponujemy odpowiedni zamiennik. Koszt wysyłki wadliwego towaru będą zwracane przez naszą firmę po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Należy jednak pamiętać aby przed odesłaniem reklamowanego towaru do sklepu ustalić z nami formę przesyłki zwrotnej. Przesyłek za pobraniem nie odbieramy. W przypadku, kiedy reklamacja zostanie uznana za bezpodstawną (źle opisana usterka, usterka z winy niewłaściwego użytkowania) firma Safex może obciążyć Nabywcę dodatkowymi kosztami np. koszty przesyłki.

Copyright by Safex. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam